Anasayfa / Kısa saçlar / Kısa saçlara şekil vermek

Kısa saçlara şekil vermek

Kısa saçlara şekil vermek çok kolaydır. Sadece yüz tipinize uygun modeli belirledikten sonra bir kaç dakikanızı ayırarak saçınıza şekil verebilirsiniz. Tabi ki saçın hangi kısalıkta olduğu verilecek şekil açısından önemli.

Kısa saç modelleri kısa sürede şekil alabildiği için çoğunlukla günlük saç modelleri olarak tercih edilmektedir. Örneğin: sabah kalktınız işe geç kalmak üzeresiniz 1-2 dk da saçınıza şekil vererek evden çıkabilirsiniz. Ancak bu durum uzun ve dalgalı saçlar için geçerli değildir ve bazen saatlerce saçınız ile uğraşmanız gerekebilir…

Saçlarınızı öne doğru taramak farklı bir hava katabilir. Özellikle alın bölgesi geniş olanlar yüzlerini ideal şekil olan yuvarlağa yakınlaştırmak için bu modeli tercih edebilir. Kısa saç modelleri arasında en popüler kesimlerden biri olan “pixie” modelini deneyebilirsiniz. Genel olarak dağınık bir havası olmasına karşın genç ve canlı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Tekrar hatırlatmak isteriz pixie saç modeli erkekler tarafından beğenilmemektedir. Evliyseniz mutlaka eşinizin onayını alınız :)

Bu kısa saç modellerini beğenmeyen var mı? Üşengeç biriyseniz, kısa saç kesimini tercih etmenizi öneririz. Bu resimlerde gördüğünüz modellere şekil vermek ortalama 1-2 dk’dır.

Benzer yazılar

alt kategoriler: ,

Yorum Gönder

Yaşam ve İnsanlar Yaşam ve İnsanlar
iletişim: info@modeli.gen.tr